تبلیغات
فوتبال برتر

فوتبال برتر

پایگاه خبری فوتبال

جدول لیگ اسپانیا

جدول لیگ انگلیس
لپ تاب
مدیر عامل باشگاه داماش با بیان این كه علی پروین در پرسپولیس باید نقشی مانند فرانتس بكن‌باوئر در بایرن مونیخ داشته باشد گفت: از پیشكسوتان می‌خواهم كه به جای پرداختن به حاشیه‌ها، به داد پرسپولیس برسند.

امیر عابدینی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اتفاقات رخ داده در روزهای اخیر در باشگاه پرسپولیس و نقش علی پروین در این باشگاه گفت: جایگاه پروین قابل تعریف نیست، او نمك فوتبال ایران است و همیشه باید در كنار پرسپولیس باشد. نقش او برای پرسپولیس خوب است اما این نكته را هم باید باور كنیم كه رویانیان به پرسپولیس نیامده كه برای خود طرفی ببندد. او آمده كه برای پرسپولیس كار بزرگی را انجام دهد و همه در این راه باید به او كمك كنیم.

وی ادامه داد: خیلی از مدیران فقط حرف زدند و نظریه دادند، ولی عمل‌گرا نبودند. رویانیان هم در تئوری، نظریات خوبی دارد و هم نشان داده كه مرد عمل است. نباید این آدم را دست خالی رها كنیم. از رویانیان حمایت می‌كنم و همین كارم باعث می‌شود كه این سوء‌تفاهم پیش بیاید كه قرار است به پرسپولیس بروم. به عقیده من باید هر كاری از دستمان برمی‌آید، برای كمك به پرسپولیس انجام دهیم. نه این كه در راه پیشرفت تیم ابزار بازدارنده باشیم. پرسپولیسیك بار تا دوازدهمی پس رفته و اكنون از هویت سوخته‌اش دفاع می‌كند و قصد دارد از نو برای خود هویت‌سازی كند این كار هزینه هم خواهد داشت.

عابدینی در ادامه به حمایت از كادر فنی پرسپولیس پرداخت و گفت: وقتییك نفر خودش را به آب و آتش می‌زند كه تیم نتیجه بگیرد، ولی بازیكنان پنج موقعیت خوب را به گل تبدیل نمی‌كنند، چرا كسی حرفی نمی‌زند؟ چرا انصاری‌فرد گل دوم را به گهر نزد؟ چرا قاضی و محمد نوری فرصت‌هایشان را گل نكردند؟ بازیكنان اشتباه می‌كنند اما مدیر باید جواب آن را بدهد! انتخاب ژوزه، انتخاب خوبی بود ولی باید به او زمان داد تا هارمونی لازم را در تیم شكل دهد. دوستان ما هم باید حاشیه‌ها را كنار بگذارند.


مدیرعامل داماش همچنین به جایگاه فرانتس بكن‌باوئر در آلمان و بایرن مونیخ اشاره كرد و گفت: علی پروین در پرسپولیس باید نقشی مانند بكن‌باوئر داشته باشد. او باید به عنوانیك مدیر افتخاری در كنار تیم باشد و كمترین دخالت را در كار اجرایی داشته باشد.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس به دعواهای رسانه‌ای چند تن از پیشكسوتان پرسپولیس هم اشاره كرد و گفت: پیشكسوت، نسل جدید و قدیم ندارد ولی تفاوت بین پیشكسوت‌های جوان‌تر و قدیمی‌ها این است كه جوان‌ترها بیشتر از منابع فوتبال درآمد كسب كرده‌اند و قدیمی‌هایا كمتر نصیبی از منابع مالی برده‌اند ویا به جز عشق، هیچ منبع دیگری برایشان وجود نداشته است. این اختلاف سلیقه‌ها از همین جا ناشی می‌شود. نمی‌توانم توصیه‌ای به آنها بكنم ولی تنها خواهشی كه از آنها دارم این است كه به داد پرسپولیس برسند.

عابدینی در ادامه درباره اختلاف مهدی مهدوی‌كیا و علی پروین و صحبت‌های اخیر كاپیتان سرخ‌پوشان علیه اسطوره این باشگاه گفت: فكر می‌كنم كه مهدی از موضوع بی‌اطلاع بوده كه چنین حرفی می‌زند. اگر در گذشته پولی به حساب پروین ریخته شده فقط به این دلیل بوده كه باشگاه در آن سال حساب جداگانه‌ای نداشته است و آن پول هم به دستور شخص مهندس فائقی به حساب پروین ریخته شد. حتی این كه حرف ریخته شدن پول به حسابیك فرد به این معنی نیست كه او آن پول را بالا كشیده است. مهدی هم باید بداند كه آن پول كه 800 میلیون نبوده بلكه 400 میلیون بود، تماما هم خرج باشگاه شد تا تیم در سال 80 به قهرمانی رسید.

عابدینی در ادامه، درباره وضعیت فعلی داماش پس از پیروزی پر گل برابر پیكان گفت: از روزی كه با دوستان خود در شركت صدرا نشستیم و صحبت كردیم، روحیه تازه‌ای به بازیكنان دمیده شد و طبیعی بود كه واكنش این طراوت را در میدان ببینیم. بازیكنان ما در برابر پیكان همان كاری را كردند كه در سایر بازی‌ها انجام می‌دادند، با این تفاوت كه دیگر دغدغه مسائل مالی را نداشتند. پیكان هم خیلی خوب است ولی فرصت‌های ما بیشتر بود. نمی‌گویم این نتایج در فوتبال تكراری است اما غیرطبیعی هم نیست.

وی ادامه داد: اكنون با این پیروزی پرگل سطح توقع ما بالا نرفته و چشم‌مان هم رو به واقعیت‌ها بسته نشده است، اما این مساله كه زمستان داماش تمام شده و بهارش فرا رسیده، نویدی است كه مردم گیلان آن را لمس كرده‌اند و ان‌شاءالله فوتبال كشور هم این مساله را درك خواهد كرد.

پیش از این از احتمال پیوستن مهرداد اولادی به داماش خبر داده شده بود كه این بازیكن در نهایت به ملوان پیوست. عابدینی در این رابطه گفت: اولادی از ابتدا جزو گزینه‌های قطعی نبود. از خط حمله و هافبك‌مان راضی هستیم. امین متوسل‌زاده در خط هافبك و جهانبخش در خط حمله خوب كار می‌كنند. از طرف دیگر حسین ابراهیمی و مهدی كیانی هم خوب هستند. با این حال برای تقویت تیم، برای گذراندنیك دوره طولانی باید چند نفر را جذب كنیم. چون سهمیه خارجی خود را خرج نكرده‌ایم. می‌خواهیم كه از این فرصت استفاده كنیم. اكنونیك بازیكن كره‌ای كه ملی‌پوش است ویك بازیكن برزیلی را مدنظر داریم كه تا هفته آینده برای تست پزشكی به ایران می‌آیند و در صورت قبولی قراردادشان ثبت می‌شود. رقم قرارداد آنها هم منطقی است. 


طبقه بندی: فوتبال ایران، جهان فوتبال، اخبار لژیونرها،
برچسب ها: علی پروین، فرانتس بكن‌باوئر، بایرن مونیخ،
[ دوشنبه 16 مرداد 1391 ] [ 09:11 ق.ظ ] [ فوتبال نویس ]
.: Web Themes By Mah Site :.

درباره سایت

آخرین اخبار فوتبال ایران و جهان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :