تبلیغات
فوتبال برتر

فوتبال برتر

پایگاه خبری فوتبال

جدول لیگ اسپانیا

جدول لیگ انگلیس
لپ تاب
اتفاقی که در اولین روز رقابت های این فصل لالیگا افتاد به صورت های مختلفی تعبیر شد. خیلی ها آن را پایانی بر دوئل یک طرفه و دیرینه رئال و بارسلونا دانستند و برخی دیگر آن را به مسایلی همچون بحران اقتصادی حاکم درفوتبال اسپانیا ربط دادند.

به گزارش قدس آنلاین لیگ اسپانیا امسال در اولین روز خود شاهد یکی دو قصه جالب بود. در اولین مورد فابریس اولینگا کامرونی موفق شد در 16 سالگی خود را به عنوان جوان ترین گلزن تاریخ لالیگا معرفی کند. مهاجم مالاگا که در نیمه دوم به ترکیب تیمش اضافه شد، با گلی که به سلتاویگو زد نام خود را به عنوان جوان ترین گلزن رقابت های لیگ باشگاهی اسپانیا به ثبت رساند. او با این گل رکورد پیشین جوان ترین گلزن لالیگا را که به ایکر مونیان ،تعلق داشت بهبود بخشید. مونیان در 16 سالگی و دویست و هشتاد و نهمین روز زندگی اش گلزنی کرده بود.
اولینگا توانست اولین گل فصل را روی پاس دیه گو بونانوته، به ثمر رساند و 3 امتیاز حیاتی به تیم پیگرینی که حالا شیخ های قطری آن را رها کرده اند، هدیه کرد.

فابریس یک بازیکن همین جوری نیست. اوبعد از یک دوره حضور درتیم جوانان مایورکا، اولین قرارداد حرفه ای خود را با مالاگا امضا کرده است. او به لطف مکتب- بنیاد ساموئل اتوئو الگوی اصلی اش در کامرون به مایورکا آمده بود. در سال 2007 و درپی درخشش در یک تورنمنت به مدرسه فوتبال مهاجم سابق اینتر پیوست و در سال 2008 راهی اسپانیا شده و به سرعت پله های ترقی را سپری کرد. تا اولین روز رقابت های این فصل لالیگا در سایه اتوئو قرار داشت و حالا می تواند خود را به عنوان یکی ازپدیده های نوظهور این فصل معرفی کند. اتفاق مهم دیگر این هفته زمانی رخ داد که تومار حمد، مهاجم مایورکا 2گل برای این تیم مقابل اسپانیول به ثمر رساند که دوگل عادی نبودند. دوگل او از این جهت جلب توجه کردند که یکی از آنها در روز شنبه و گل دوم روز یکشنبه به ثمر رسید. این مسابقه ساعت 11 شب به وقت محلی شروع شده بود. دوگل که اوکه در دو روز پشت سرهم به ثمر رسیدند یک اتفاق جالب را از نظر آماری درفوتبال اسپانیا رقم زد. 


طبقه بندی: فوتبال اسپانیا، جهان فوتبال،
برچسب ها: لالیگا، بارسلونا، فوتبال اسپانیا، لیگ اسپانیا، فابریس اولینگا، جوان ترین گلزن تاریخ لالیگا،
[ سه شنبه 31 مرداد 1391 ] [ 09:09 ق.ظ ] [ فوتبال نویس ]
.: Web Themes By Mah Site :.

درباره سایت

آخرین اخبار فوتبال ایران و جهان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :