تبلیغات
فوتبال برتر

فوتبال برتر

پایگاه خبری فوتبال

جدول لیگ اسپانیا

جدول لیگ انگلیس
لپ تاب
تیم ملی فوتبال آرژانتین یکی از حریفان ایران در جام جهانی، نخستین دیدار خود در این دوره از مسابقات را با پیروزی برابر بوسنی و هرزگوین پشت سر گذاشت.
سرانجام انتظارها به سرآمد و نخستین بازی گروهF  برگزار شد. گروهی که در میان گروه‌های هشت گانه برای تیم ملی فوتبال ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که تیم ملی فوتبال کشورمان چند ساعت دیگر در قالب دیدارهای این گروه باید به مصاف تیم ملی نیجریه برود. اما پیش از این بازی مهم برای ایرانی‌ها در یک دیدار دیگر که از اهمیت بالایی برای همه برخوردار بود دو حریف آینده ما به مصاف هم رفتند. آرژانتین و بوسنی و هرزگوین.
 اگرچه برتری خفیف با اختلاف یک گل را در بازی که مدافع حریف هم برای آرژانتینی‌ها گلزنی کرده را می‌توان به حساب این گذاشت که آرژانتین چندان هم ترسناک نیست اما آمادگی لیونل مسی در این بازی و تاثیرگذاری‌اش در هر دو گل زنگ خطر را برای ملی‌پوشان کشورمان به صدا درآورده است. ضمن اینکه بخشی از علت کسب این نتیجه خفیف برای آرژانتین هم به کیفیت خوب تیم بوسنی، دیگر حریف ما باز می‌گردد.

آلبی سلسته در دقیقه 3 صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که مسی آن را روی دروازه فرستاد که پس از برخورد به مارکوس روخو به پای کولاسیناچ اصابت کرد و وارد دروازه شد تا سومین گل به خودی جام نیز رقم بخورد.

در ادامه دو تیم بازی متعادلی را به نمایش گذاشتند. البته بازیکنان بوسنی در دقایق پایانی نیمه نخست چندین فرصت گلزنی روی دروازه آرژانتین ایجاد کرد که سرخیو رومرو این موقعیت ها را به خوبی دفع کرد تا نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان آلخاندرو سابیا به پایان برسد.

بوسنی در آغاز نیمه دوم بازی هوشمندانه‌ای از خود به نمایش گذاشت و توانست چندین فرصت گلزنی نیز روی دروازه‌ آرژانتین ایجاد کند اما در نهایت بازیکنان آرژانتین با درخشش آنخل دی‌ماریا و لیونل مسی توپ و میدان را در اختیار گرفتند.

لیونل مسی در دقیقه 65 با جا گذاشتن چند بازیکن حریف موفق شد با شوتی زمینی دروازه بوسنی را باز کند. در ادامه بازیکنان آرژانتین چندین فرصت گلزنی دیگر نیز روی دروازه حریف خود ایجاد کردند اما در شبی که مهاجمان آرژانتین فروغ همیشگی خود را نداشتند، مهاجمان این تیم قدر فرصت‌های خود را ندانستند. بوسنی در ادامه موفق شد یکی از گل های خورده را جبران کند. لولیچ در دقیقه 87 موفق شد توپ را از بین پاهای دروازه بان آرژانتین عبور دهد تا اولین گل تاریخ بوسنی را در جام جهانی به ثمر برساند. به این ترتیب آرژانتین موفق شد این دیدار را با نتیجه 2 بر یک به سود خود به پایان ببرد.

گزارش بازی:۰۰:۰۰  آرژانتینی‌ها شروع‌کننده بازی هستند.

۰۲:۰۰  خطایی که روی هیگواین رخ می دهد آرژانتین را صاحب یک ضربه ایستگاهی می‌کند که مسی آن را روی دروازه فرستاد که پس از برخورد به مارکوس روخود به پای کولاسیناچ اصابت کرد و وارد دروازه شد تا سومین گل به خودی جام نیز رقم بخورد.

۰۵:۰۰ ارسال خطرناک مسی از روی نقطه کرنر، به سختی توسط مدافعان بوسنی برگشت داده می شود.

۰۶:۰۰  ضربه ایستگاهی برای تیم بوسنی. ارسال توپ توسط پیانچیچ با دخالت مدافعان آرژانتین به کرنر می‌رود.

۱۳:۰۰  در این دقایق بوسنی کم‌کم از زیر فشار گل خورده دقایق ابتدایی بازی بیرون آمده است. هژیرویچ در این دقیقه می‌توانست بوسنی را صاحب گل کند اما رومرو به موقع بیرون می آید و توپ را دور می کند.

۱۵:۰۰ ماسکرانو برای دومین بار در پنج دقیقه اخیر با خطا پشت محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی را نصیب بوسنی می‌کند اما ضربه پیانچیچ راهی به دروازه آرژانتین ندارد.

۲۵:۰۰  در حالی که بازی برای دقایقی بین محوطه جریمه دو تیم در جریان بود و تلاش‌های مسی برای گلزنی بی نتیجه ماند. رخو در این لحظه با خطا روی بازیکنان بوسنی آن‌ها را صاحب یک ضربه ایستگاهی می کند اما مدافعان آرژانتین هرطوری هست توپ ارسالی میسیموویچ را برگشت می دهند.

۳۰:۰۰  دفع توپ ناقص آسمیر بگوویچ، باعث می شود ماکسی رودریگس در میانه زمین صاحب توپ می شود و شوتی که از بالای دروازه بوسنی به بیرون می رود.

۳۲:۰۰  بگویچ دروازه بوسنی را نجات می دهد. حمله آرژانتینی ها، با شوت سرکش ماسکرانو، می‌توانست به گل دوم تبدیل شود اما بگوویچ به خوبی توپ را دفع می کند.

۳۳:۰۰  بوسنی خیلی سریع حمله آرژانتین را پاسخ می دهد. اما شوت نه چندان محکم ژکو، از بالای دروازه به بیرون می رود.

۴۰:۰۰  چیزی نمانده بود که بوسنی با ضربه سر لولیچ به گل برسد اما سرخیو رومرو با یک واکنش به موقع، دروازه آرژانتین را نجات می دهد.

۴۳:۰۰  نفوذ روخو و شوتی که او می زند، بعد از مدت ها بگوویچ را به درد سر می اندازد اما دروازه بوسنی باز نمی شود.

پایان نیمه نخست با برتری یک بر صفر آرژانتین برابر بوسنی و هرزگوین

مسی بعد از هشت سال گل زد تا آرژانتین بوسنی را شکست دهد

۴۷:۰۰  دو تعویض همزمان برای آرژانتین در آغاز نیمه دوم. گاگو و ایگواین جای کامپانیرو و ماکسی رودریگس را می گیرند.

۵۰:۰۰  ضربه آزاد برای بوسنی که ضربه هژیروویچ را رومرو به راحتی مهار می کند.

۵۵:۰۰  اولین موقعیت جدی آرژانتین در نیمه دوم با ضربه بد آگوئرو، با فاصله زیاد به بیرون می رود.

۶۳:۰۰  ضربه آزاد در موقعیتی عالی برای آرژانتین. اما ضربه مسی با اختلاف زیادی از بالای دروازه بوسنی به بیرون می رود.

۶۵:۰۰ در حالی که همه آن‌هایی که برای تماشای این بازی بیدار مانده بودند داشتند از کار خود پشیمان می‌شدند سرانجام مسی چشمه‌ای از آن استعداد ناب خود را به نمایش گذاشت و با یک حرکت انفرادی دروازه بوسنی را گشود تا آلبی سلسته به گل دوم خود در این بازی برسند.

۶۷:۰۰  چیزی نمانده بود ایگواین گل سوم آرژانتین را به نام خود ثبت کند اما توپ عرض محوطه شش قدم را طی می کند و به بیرون می رود.

۷۶:۰۰  شوت خطرناک آگوئرو، مهاجم ریزنقش آرژانتین، از کنار دروازه بگووبچ به بیرون می رود.

۸۷:۰۰  مداد ایبیسویچ روی یک پاس عمقی، دروازه آرژانتین را باز می کند. توپ از بین پاهای رومرو عبور می کند و وارد دروازه می شود.

پایان بازی با برتری دو بر یک آرژانتین مقابل بوسنیطبقه بندی: جام جهانی برزیل، جهان فوتبال،
برچسب ها: تیم ملی فوتبال آرژانتین، تیم ملی فوتبال ایران، جام جهانی فوتبال برزیل، تیم ملی نیجریه،
[ دوشنبه 26 خرداد 1393 ] [ 07:51 ق.ظ ] [ فوتبال نویس ]
.: Web Themes By Mah Site :.

درباره سایت

آخرین اخبار فوتبال ایران و جهان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :