تبلیغات
فوتبال برتر

فوتبال برتر

پایگاه خبری فوتبال

جدول لیگ اسپانیا

جدول لیگ انگلیس
لپ تاب
آلمان با گل دقیقه ۱۱۳ بازیکن جوان و ۲۲ ساله‌اش ستاره چهارم را بر پیراهن خود دوخت. آن‌ها جام رویایی خود را با قهرمانی در برزیل به پایان رساندند تا اولین تیم اروپایی باشند که در آمریکای جنوبی قهرمان جهان شده باشند.
آلمانی‌ها با گل دقیقه ۱۱۳ بازیکن جوان و ۲۲ ساله‌اش ستاره چهارم را بر پیراهن خود دوخت. آن‌ها جام رویایی خود را با قهرمانی در برزیل به پایان رساندند تا اولین تیم اروپایی باشند که در آمریکای جنوبی قهرمان جهان شده باشند.
 آلمان با تک گل ماریو گوتزه در وقت اضافه دوم بازی توانست بار دیگر آرژانتین را در فینال جام‌جهانی ناکام بگذارد و قهرمان بیستمین دوره جام‌جهانی فوتبال شود.
همه اتفاقاتی که چهار سال پیش در فینال جام‌جهانی ۲۰۱۰ رخ داد بار دیگر در فینال جام‌جهانی ۲۰۱۴ رخ داد تا آلمان مانند اسپانیا ۲۰۱۰ در وقت اضافه دوم قهرمانی را از آن خود کند.

اگر آلمانی‌ها قهرمانی خود در جام بیستم را مدیون تیم خوب و درخشان خود هستند در مقابل هم آرژانتنی‌ها از دست دادن عنوان قهرمانی در فینال را بی‌شک مدیون بازیکنان ضعیف خود هستند. جایی که به جز مسی و ماسکرانو سایر بازیکنان این تیم از جمله سه مهاجم این تیم هیگواین، پلاسیو و آگرو بسیار ضعیف ظاهر شدند و موقعیت‌های عالی گلزنی را یکی پس از دیگری از دست دادند.

پیش از بازی هم می‌شد حدس زد که نبرد یوآخیم لوو و سابیا را مربی آلمانی از آن خود کند و در ۱۲۰ دقیقه بازی مشخص شد که این لوو بود که با تعویض‌های عالی خود قهرمانی را به آلمانی‌ها هدیه کرد. گل المان روی همکاری آندره شورله و ماریو گوتزه دو بازیکن تعویضی یوآخیم لوو زده شد و در مقابل این سابیا بود که با تع.یض‌های بی‌ثمر خود سرعت خوب آرژانتین نیمه اول را گرفت تا سرانجام آن‌ها بازنده فینال بیستم باشند.
گزارش لحظه به لحظه پیش از آغاز بازی:

     یواخیم لوو سرمربی آلمان در نشست خبری قبل از مسابقه اعلام کرده بود تیمش ترسی از رویارویی با آررژانتین ندارد اما به این تیم احترام می گذارد. این دیدار بازی دو تیمی است که بازیکنان بزرگ زیادی در ترکیب خود دارند و در گذشته نیز به افتخارات زیادی دست یافته‌اند. آرژانتین تیمی است که در دفاع بسیار فشرده و سازماندهی شده فوتبال بازی می‌کند.

    آلخاندرو سابیا در نشست خبری خود گفت: آلمان تیم کوچکی نیست. آن‌ها این موضوع را در بازی‌های قبلی خودشان اثبات کردند. قطعا بازی با آلمان دیداری بسیار بزرگ و تماشایی خواهد شد. آلمانی‌ها تیمی هستند که در تمام خطوط قدرتمندند و به خوبی توپ را در زمین به گردش درمی‌آورند. باید خیلی خوب باشیم که بتوانیم آن‌ها را در زمین شکست دهیم.

    هواداران دو تیم در حال ورود به ورزشگاه هستند . نکته جالب برخورد دوستانه هواداران دو تیم پیش از شروع مسابقه است که باعث شده است دوربین های تلویزیونی این صحنه ها را شکار کنند.

    مقامات دولتی کشور های مختلف از جمله آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حال رفتن به ورزشگاه ماراکانا هستند.

    همزمان با مراسم اختتامیه جام جهانی نیروهای امنیتی زیادی در اطراف ورزشگاه ماراکانا حضور دارند. نیروهای امنیتی با اسب در کنار ورزشگاه ماراکانا مستقر شدند تا نظم را در اطراف ورزشگاه برقرار کنند. همچنین در حالی که 90 دقیقه تا آغاز فینال جام جهانی باقی مانده است ظرفیت ورزشگاه تکمیل شده و تقریبا هیچ صندلی خالی در ورزشگاه دیده نمی‌شود.

     مراسم اختتامیه جام جهانی پس از 18 دقیقه به پایان رسید. زمینه‌های این مراسم درباره آزادی، شور و شوق، وحدت و جهان‌شمولی بوده است.

     نیکولا ریتزولی داور ایتالیایی این دیدار به همراه کمک هایش وارد ورزشگاه ماراکانا شد و بررسی چمن ورزشگاه پرداخت شد.

     بازیکنان دو تیم آلمان و آرژانتین برای گرم کردن وارد زمین مسابقه شدند و مورد تشویق هواداران‌شان قرار گرفتند.

    بازیکنان دو تیم برای شنیدن آخرین سخنان سرمربیان خود وارد رختکن شدند.

شخصیت‌های معروف حاضر در دیدار فینال


ترکیب دو تیم آلمان و آرژانتین به شرح زیر اعلام شد:

آلمان: مانوئل نویر، بندیکت هووتس، متس هوملس، کرامر، باستین شواین اشتایگر، مسوت اوزیل، میروسلاو کلوزه، توماس مولر، فیلیپ لام، تونی کروس و جروم بوآتنگ.

آرژانتین: سرخیو رمرو، اسکوئل گارای، مارسلو زابالتا، بیلیا، انزو پرز، گونسالو هیگواین، لیونل مسی، خاویر ماسکرانو، مارتین دمیکلیس، مارکوس روخو و اسکوئل لاوتزی.


برای دیدن گزارش لحظه به لحظه رویدادهای این بازی روی تصویر زیر کلیک کنید.

گزارش لحظه به لحظه از فینال جام بیستم

گزارش بازی:

۰۰:۰۰  بازی با سوت ریتزولی ایتالیایی و با ضربه بازیکنان آلمان آغاز شد.

۰۱:۰۰  در حالی که تا لحظاتی پیش از آغاز باری سامی خدیرا در ترکیب آلمان قرار داشت گویا به دلیل مصدومیت، لوو کرامر جوان و ۲۳ ساله را در ترکیب آلمان قرار داد.

۰۲:۰۰  همین ابتدای بازی آرژانتینی‌ها یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه را به آلمانی‌ها هدیه می‌دهند.

۰۳:۰۰ همکاری عالی لاوتزی و هیگواین با ضربه محکم مهاجم تیم ملی آرژانتین همراه است اما راهی به دروازه نویر ندارد.

۰۸:۰۰  مسی برای یک لحظه چشمه‌ای از نبوغ و استعداد خود را به نمایش می‌گذارد و همه مدافعان را به‌هم می‌ریزید اما پاس به بیرون او در محوطه جذیمه آلمان نصیب کسی نمی‌شود.

۱۰:۰۰  فرار عالی زابالتا با یک پاس به‌عقب خوب همرا است اما توپ به انزو پرس نمی‌رسد.


۱۴:۰۰  خطای ماسکرانو روی کلوزه یک ضربه آزاد دیگر را پشت محوطه جریمه نصیب آلمانی‌ها می‌کند. اما ضربه تونی کروس هم موقعیت مهمی را ایجاد نمی‌کند.

۱۵:۰۰ پانزده‌دقیقه نخست بازی تحت تاثیر حملات نصفه و نیمه دو تیم و بدون باز شد دروازه‌ها سپری شد.

۲۱:۰۰  مهم‌ترین موقعیت بازی را هیگواین از دست داد. یک اشتباه مهلک از تونی کروس توپ را در محوطه جریمه مقابل پای هیگوان قرار داد و او در یک موقعیت تک به تک با نور توپ را به بیرون زد. شاید در پایان بازی هیگواین برای از دست دادن این موقعیت بادآورده افسوس بخورد.

۲۸:۰۰  یک موقعیت عالی برای آلمانی‌ها! پاس عالی فیلیپ لام را رومرو از مقابل پای کلوزه دفع می‌کند اما داور قبل از آن اعلام آفساید کرده بود.

۲۹:۰۰  شوآن اشتایگر نخستین کارت زرد بازی را در یافت می‌کند.

۳۰:۰۰  گل برای آرژانتین! هنوز هیگواین در حال شادی کردن برای توپی بود که به تور دروازه آلمان دوخته بود که کمک داور با بالابردن پرچم‌اش گل را آفساید و مردود اعلام کرد تا بازی همچنان بدون گل مساوی باشد.


۳۱:۰۰  کرامر که در آخرین لحظات به‌جای خدیرا به ترکیب آلمان اضافه شده است به دلیل مصدومیت زمن را ترک می‌کند تا تنها سی دقیقه در فینال جام‌جهانی بازی کرده باشد. آندره شورله به‌جای او وارد زمین می‌شود.

۳۳:۰۰ مت هوملز دومین بازیکن اخطاری این میدان است.

۳۵:۰۰  یک فرار عالی دیگر از مسی. پاس در عرض او اگر به هیگوان می‌رسید بار دیگر او را در موقعیت تک به تک با مانوئل نویر قرار می‌داد اما سوآن اشتایگر به موقع توپ مسی را قطع می‌کند.

۳۷:۰۰  یک ضد حمله زیبا از آلمانی‌ها. پاس عالی اوزیل به شورله می‌رسد و رومرو به زیبایی ضربه شورله را دفع می‌کند تا دروازه آرژانتین را نجات داده باشد.

۴۰:۰۰  جروم بوآتنگ دروازه آلمان را نجات داد. مسی یک بار دیگر همه را به‌هم ریخت و حتی نور را هم جا گذاشت اما توپ او را بوآتنگ از مقابل دروازه دور کرد.

۴۳:۰۰  یک همکاری خوب میان لام و ازویل توپ را پشت محوطه جریمه در اختیار تونی کروس قرار می‌دهد اما توپ او را رومرو به خوبی از آن خود می‌کند.

۴۴:۰۰  یک موقعیت دیگر برای آلمانی‌ها. سانتر مولر در مقابل دروازه آرژانتین به کلوزه نمی رسد تا این موقعیت هم از دست برود.

۴۵:۰۰+۰۱  توپ ارسالی تونی کروس را هووتس به تیر دروازه رومرو می‌کوباند تا بازی با نتیجه صفر صفر در نیمه اول به پایان برسد. این صحنه بی‌شک مهم‌ترین موقعیت آلمان در این نیمه بود.

پایان بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل دو تیم
۴۶:۰۰  سرخیو آگرو به جای لاوزی وارد میدان شد.

۴۶:۰۰   فرار هیگواین به درون محوطه جریمه اما قبل از آن آفساید اعلام شده بود

۴۷:۰۰  اینبار مسی موقعیت تک به تک با نویر را از دست می‌دهد.

۵۳:۰۰  شورله مولر را در محوطه جریمه صاحب موقعیت می‌کند اما گارای با تیزهوشی توپ را به کرنر فرستاد.

۵۶:۰۰ یک خروج خطرناک دیگر از مانوئل نویر موقعیت تک به تک را از هیگواین می‌گیرد. در اثر برخورد شدید نویر با هیگواین موجب مصدومیت او شد و مهاجم آرژانتنی‌ها به تصمیم داور در این صحنه به شدت معترض بود.

۵۹:۰۰  یک واکنش زیبای دگر از رومرو. توپ ارسالی لام روی سر کلوزه فرود آمد اما این رومرپ بود که ضربه سر کلوزه را جمع کرد.


۶۴:۰۰  ماسکرانو با خطای که روی کلوزه انجام می‌دهد اولین بازیکن اخطار آرژانتین در این دیدار می‌شود.

۶۵:۰۰  به فاصله یک دقیقه بعد از کارت زرد ماسکرانو، آگرو هم با کارت زرد داور جریمه می‌شود.

۷۰:۰۰  بازی دیگر شور حرارت نیمه نخست را ندارد و تیم‌های موقعیت خطرناک نصفه و نیمه‌ای روی دروازه‌ها ایجاد می‌کنند. آندره شورله در این لحظه صاحب یک موقعیت در محوطه جریمه شد که با یک حرکت اضافه توپ را از دست داد.

۷۸:۰۰  گونزالو هیگواین بدونی اینکه پایش در فینال به گلزنی باز شود جایش را در میدان به پالاسیو می‌دهد.

۸۶:۰۰  فرناندو گاگو جای انزو پرس را در میدان می‌گیرد تا سابیا هر سه تعویض خود را انجام داده باشد.

۸۸:۰۰  میرو کلوزه جای خود را در میدان به ماریو گوتزه می دهد. احتمالا این بازی آخرین بازی کلوزه با پیراهن تیم ملی آلمان بود. او به شدت مورد تشویق هواداران قرار می‌گیرد.

پایان نود دقیقه تلاش دو تیم با تساوی بدون گل

وقت اضافه اول:

۹۱:۰۰  بازهم رومرو آرژانتین را نجات می‌دهد. او یک بار دیگر در مصاف با آندره شورله توانست یک موقعیت خوب گلزنی را از آلمان‌ها بگیرد.

۹۳:۰۰  آگرو که در این بازی بسیار ضعیف ظاهر شده بار دیگر می‌توانست در محوطه جریمه صاحب موقعیت شود اما با بی‌دقتی توپ را از دست داد.

۹۷:۰۰  پالاسیو چه موقعیتی را از دست داد. یک ارسال خوب توپ را در محوطه جریمه ه پلاسیو رساند اما او با یک دریبل سرپای عجیب موقعیت گلزنی را از دست داد. آرژانتین اگر جام را از دست بدهد بی‌شک بابت چنین موقعیت‌های تاسف بسیاری خواهد خورد.
 
پایان وقت اضافه اول با تساوی بدون گل

۱۰۸:۰۰  خطای بد آگرو روی شوآن اشتایگر از سوی داور با جریمه‌ای همراه نیست اما صورت شوآنی در این صحنه غرق در خون می‌شود.

۱۰۹:۰۰  ضربه آزادی که در اثر خطا روی شوآنی نصیب آلمان‌ها شده بود یه نتیجه‌ای نمی‌رسد.

۱۱۳:۰۰  گل برای آلمان! ماریو گوتزه دروازه آرژانتین و رومرو را گشود تا آلمان در آستانه قهرمانی قرار بگیرد.


پایان بازی با برتری یک بر صفر آلمان و قهرمان این تیم در فینال جام‌جهانی طبقه بندی: فوتبال آلمان، جهان فوتبال، جام جهانی برزیل،
برچسب ها: قهرمان جام جهانی 2014، تیم ملی آلمان، ماریو گوتزه،
[ دوشنبه 23 تیر 1393 ] [ 07:41 ق.ظ ] [ فوتبال نویس ]
.: Web Themes By Mah Site :.

درباره سایت

آخرین اخبار فوتبال ایران و جهان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :